Wszystkie dostępne na świecie metody wspomagające leczenie operacyjne glejaków są dostępne w Polsce. 
Leczenie Operacyjne z Wykorzystaniem Neuromonitoringu
W uzasadnionych przypadkach przeprowadzamy leczenie operacyjne glejaka, wykorzystując zaawansowany neuromonitoring, który pozwala na ścisłą kontrolę funkcji mózgu podczas zabiegu. W tym wykorzystujemy operacje w znieczuleniu miejscowym tzw. Awake Craniotomy
Badania Czynnościowe
W niektórych przypadkach aby lepiej zrozumieć anatomię mózgu danego pacjenta wykorzystujemy badania czynnościowe, aby dokładnie zlokalizować obszary mózgu odpowiedzialne za funkcje, minimalizując ryzyko uszkodzenia istotnych struktur.
Traktografia
Dodatkowo do badania czynnościowego często wykonywana jest traktografia (DTI), która umożliwia nam zobrazowanie dróg nerwowych, co jest kluczowe dla precyzyjnego planowania operacji i minimalizowania wpływu na istotne trakty nerwowe.
Gliolan (5-ALA)
Korzystamy śród operacyjnie podczas resekcji z pomocy preparatu o nazwie - Gliolan (5-ALA). Substancji, która podświetla w świetle niebieskim komórki glejaka podczas operacji, co pomaga w ich precyzyjnym usunięciu i tym samym uzyskiwaniu dobrych resekcji i tym samym wpływa na rokowanie.
Współpraca Zespołowa
W wielu przypadkach leczenie operacyjne wymaga współpracy wielu specjalistów. Ważne jest, aby ta współpraca była codziennością dla zespołu, a nie wyjątkową sytuacją zdarzająca się bardzo rzadko. Szczególnie ma to duże znaczenie przy operacjach w znieczuleniu miejscowym, gdzie w skład Zespołu wchodząc doświadczeni specjaliści, tacy jak neurochirurdzy, neuropsycholodzy, neurofizjolodzy, anestezjolodzy, pielęgniarki pracujące na boku operacyjnym. To wszystko pozwala nam dostarczyć kompleksową opiekę.
Indywidualne Podejście
Każdy pacjent jest traktowany indywidualnie, a plan leczenia operacyjnego jest dostosowywany do jego unikalnych potrzeb i charakterystyki choroby.